Erdoğan’ın F-16 Sözleri Yunanistan’ın Uykularını Kaçırdı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

ABD’den Türkiye’ye F-16 satışı için gelen onay ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’de yaptığı, “Mücadelemiz, düşmanı topraklarımızdan söküp atmakla, İzmir’den denize dökmekle bitmedi.” açıklaması, ABD’den eş zamanlı F-35 müjdesi alan Yunanistan medyasında büyük yankı uyandırdı. Yunan medyası söz konusu açıklamaları, “Yeni bir meydan okuma” olarak değerlendirdi.

ABD’nin Türkiye’ye F-16 satışına onay vermesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’de yaptığı, “Mücadelemiz, düşmanı topraklarımızdan söküp atmakla, İzmir’den denize dökmekle bitmedi.” çıkışı, Yunanistan medyasında geniş ses getirdi. ABD’den eş zamanlı F-35 müjdesi alan Yunanistan’da ülke medyası söz konusu açıklamaları, “Yeni bir meydan okuma” olarak olarak okuyucularına aktardı.

ABD’DEN F-16 ONAYI GELDİ

TBMM’nin İsveç’in NATO üyeliğine onay vermesinden sonra ABD’den beklenen karar geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin talep ettiği 40 adet F-16 savaş uçağı, 79 modernizasyon kiti ve birçok sayıda yazılım, donanım ve mühimmat içeren paketin resmi bildirimini Kongre’ye yaptı. Kararın ardından önceki İzmir’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mücadelemiz, düşmanı topraklarımızdan söküp atmakla, İzmir’den denize dökmekle bitmedi.” şeklinde dikkat çeken ifadeler kullandı.

ABD’nin F-16 onayı ve Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’ın uykularını kaçırdı: Yeni bir meydan okuma

YUNAN MEDYASI: ERDOĞAN’IN SÖZLERİ YENİ BİR MEYDAN OKUMA

ABD’nin F-16 kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri, Wahington’dan Türkiye ile eş zamanlı olarak F-35 savaş uçağı müjdesi alan Yunanistan’da geniş yankı uyandırdı. Yunanistan’ın en büyük gazetelerinden olan Kathimerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu açıklaması için, “Yeni bir meydan okuma” değerlendirmesini yaptı. Protothema, gazetesi de aynı sözlere dikkat çekerken, Insider ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Victoria Nuland’ın 28-29 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye yapacağı ziyareti hatırlattı.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ