Hesabında Gördüğü Parayı İade Etti

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Kırıkkale’de para çekmek için ATM’ye giden Emre Akçeşme isimli vatandaş, hesabına yanlışlıkla 600 bin TL yatırıldığını gördü. “Dünya benim için 10 saniyeliğine durdu” yorumunu yapan Akçeşme, banka yetkilileriyle iletişime geçerek parayı sahibine teslim etti.

Kırıkkale’de yaşayan Emre Akçeşme isimli vatandaş, para çekmek için Atm’ye gitti. Ancak ATM’de gördüğü manzara karşısında bir süreliğine kendisine gelemedi. Çünkü Akçeşme’nin hesabında 600 bin TL vardı. Bu paranın kendisine ait olmadığını bilen Akçeşme, hemen banka yetkililerine haber vererek, yanlışlığın düzeltilmesini istedi. İşlemlerin ardından hata düzeltildi ve Emre Akçeşme’nin hesabındaki para sahibine iade edildi. Başından geçen ilginç olayı anlatan Emre Akçeşme, borçlarının olmasına rağmen hesabına yatan 600 bin lirayı sahibine iade ettiğini dile getirdi.

ATM’ye para çekmeye giden adamın gördüğü manzara karşısında dili tutuldu: Benim için 10 saniyeliğine dünya durdu

“ORADA NEFSİNLE BİR 10 SANİYE SAVAŞIYORSUN”

Borcundan dolayı aracını sattığını ve bir miktar para çekmek için bankamatiğe gittiğini ifade eden Akçeşme, “Biz her gün işe giderken ailemizle helalleşip gittiğimiz için bize sorun olmadı bu olay. Borcum vardı aracımı sattım. Parayı bankaya yatırdım. Borçlarımı dağıtmak için bankamatiğe geldiğimde çok afaki bir parayla karşılaştım, 600 bin lira kadar. Hesaba girdim çıktım tekrardan hesaba baktım para 600 bin lira. Orada nefsinle bir 10 saniye savaşıyorsun. Eğer nefsine yenik düşersen para senindir. Bize büyüklerimiz yalanı, dolanı, haramı öğretmediği için biz nefsimize yenik düşmedik. Çok şükür bize ait olmayan parayı bankayı arayıp, geri teslim ettik. Yaptığımız işten gururluyuz. Herkesin yapması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum” dedi.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ