İsrail Resmen Kana Susadı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

İsrail ve Hamas arasında devam eden çatışmalarda yüzlerce insan hayatını kaybederken, İsrail Başbakanı Netanyahu “Hamas üyesi olan herkes ölüdür” açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanı Arbel ise saldırılarda yaralanan Filistinlilerin devlet hastanelerinde tedavi edilmemesi için talimat verdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’e yönelik saldırılarının ardından Hamas üyesi olan herkesi ölü olarak nitelendirdi. 6 gündür devam eden saldırılarda çok sayıda kişi can verirken, İsrail Sağlık Bakanı Moshe Arbel de İsrail’e saldırı düzenlerken yaralı halde ele geçirilen Hamas güçlerinin tedavisinin yapılmayacağını açıkladı.

BİRLİK MESAJI VERDİ

İsrail’de “acil durum hükümeti” kurulması konusunda anlaşmaya varılmasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, muhalefet liderlerinden eski Savunma Bakanı Benny Gantz ve Savunma Bakanı Yoav Gallant açıklamalarda bulundu. Netanyahu, “İsrail vatandaşları için her türlü düşünceyi bir kenara bırakıyoruz” ifadelerini kullanarak, İsraillilere birlik mesajı verdi.

DEAŞ’A BENZETTİ

Hamas üyesi olan herkesi ölü olarak nitelendiren Netanyahu, Hamas’ın terör örgütü DEAŞ ile aynı olduğunu yineledi. Netanyahu ayrıca, ABD’nin desteğinin İsrail’in mücadelesi için “kritik” öneme sahip olduğunu belirtti.

İsrail resmen kana susadı: Yaralananları tedavi etmeyeceğiz

“ONLARI YOK EDECEĞİZ”

Bakan Gallant ise, Hamas’ın saldırılarını “dünyanın şimdiye kadar gördüğü en kötü terör saldırısı” olarak nitelendirerek, “Olanlar 1945’ten bu yana Yahudi halkının başına gelmedi” dedi. “Hamas’ı yok edeceğiz” ifadelerini kullanan Gallant, “Gazze’deki DEAŞ yeryüzünden silinecek. İsrailli çocukları öldürdüğünüzde buna kayıtsız kalmamız gibi bir durum söz konusu değil” dedi.

YARALI ELE GEÇİRİLEN FİLİSTİNLİLERİ TEDAVİ ETMEYECEKLER

İsrail Sağlık Bakanı Moshe Arbel de İsrail’e saldırı düzenlerken yaralı halde ele geçirilen Filistinlilerin tedavisinin yapılmayacağını bildirdi. Arbel, dün Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yazdığı mektubunda, saldırılarda yaralanan Hamaslıların devlet hastanelerinde tedavilerinin durdurulması emrini verdiğini açıkladı.

Mektubunda, “Sağlık sistemi bu zor zamanlarda İsrail askerlerinin tedavisine ve gelecek olana hazırlıklı olmaya odaklanmalıdır” diyen Arbel, kendi rehberliği altındaki kamu sağlığı sisteminin, Hamaslıları tedavi etmeyeceğini duyurdu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ