Özel’den Sokak Hayvanlarının Uyutulmasına Tepki

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, başıboş sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemede geçen uyutma seçeneğine tepki göstererek kısırlaştırmayı ve yeni bakımevlerinin yaygınlaştırılmasını önerdi. Özel, MHP lideri Bahçeli’nin “Köpekler, Türkiye’nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar.” sözlerini de hatırlatarak uyutmanın kısırlaştırmaktan daha pahalı olacağını savundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sokak köpekleriyle ilgili düzenlemede uyutma seçeneğinin de yer almasına tepki gösterdi. Özel, “Mutlaka ve mutlaka barınak sayılarını arttırmak, büyük bir kısırlaştırma kampanyası başlatmak durumundayız. Hepimiz biliyoruz, bu sorun vardır. Maalesef bu sorun sınıfsaldır. Bu sorun güvenlikli sitelerin bahçesinde, aracını çocuğunun evinin önünden bindirip okula bırakanların mahallesinde yoktur. O yüzden sorunu göreceğiz. Caniliğe, cinayete prim vermeden hep beraber çözeceğiz.” dedi.

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE TEPKİ: MASUMLAŞTIRMAYIN

Özel, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özel, gündemdeki başıboş köpeklerle ilgili yasal düzenlemede uyutma seçeneğine tepki göstererek kapsamlı kısırlaştırma ve yeni bakımevleri kurulmasını savundu. Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“CHP olarak bu konuda tutumumuz, tavrımız nettir. Bir: Türkiye’de bir başıboş sokak köpekleri sorunu vardır. Bu sorun özellikle sabahleyin erken saatlerde okula yayan gitmek zorunda olan çocukların, gençlerin; bu sorun servise gitmek isteyen emekçilerin, sabah erken saatte camiye giden yaşlıların bir güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Bu sorun elbette ki çözülmelidir. Ancak bu sorunun çözümü noktasına gelince ekonomiyi de bahane ederek canları katletmek… Öyle masumlaştırmayın. Uyumak deyince soruyor Sayın Bahçeli, ‘Güneşin altında hepsi uyuyor. Ne kadar uyuyacaklar’ diyor.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ