Son Lg G4 6 Çekirdekli İşlemciyle Geliyor

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Söylentiler ve sızıntılar LG G4’ün çevresini iyice çevreledi. Cihaz mart ayında GFXBench’in veritabanında Snapdragon 808 işlemcisiyle tespit edildi. İsmi açıklanmayan bir kaynağa göreyse LG, Snapdragon 810’un ısınma sorununu tam olarak çözemedi.
Winston W. nickli Twitter kullanıcısının sızıntısına göre LG G4’te 6 çekirdekli Snapdragon 808 alıyor. 4 çekirdek 1440 MHz’de, diğer iki çekirdek ise 384 MHz’de çalışıyor.
Tabii bu gelişmeye farklı yorumlar getirenler de var. Belki telefonun “Lite” bir sürümü veya farklı bölgeye ait bir varyantı da olabilir deniliyor. Şimdilik bu tahminlerin herhangi birini doğrulamanın yolu yok.
LG’nin 2015 amiral gemisi modeli G4’ü meraklı bekleyiş sürüyor. Bir süre önce yaptığımız haberimizde, ürünün 28 Nisan itibarıyla ilk kez gösterilebileceğinden ve 29 Nisan itibarıyla da İstanbul’da görücüye çıkabileceğinden söz etmiştik. LG, amiral gemisi ürünlerinin tanıtımı için önemli birkaç şehir belirliyor ve bu şehirler arasında geçtiğimiz yıl G3 için İstanbul da vardı. Bu yıl da G4 için İstanbul ismi geçiyor.
lg-g4-islemci
Tabii bir yandan G4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. 5.5 QHD ekranının geleneksel QHD ekranlara göre daha iyi görüntü sunduğu söyleniyor. Yeni kamerasının da F1.8 diyafram aralığında, 16 ya da 20MP olabileceği konuşuluyor.
Ürün hakkında yavaş yavaş teaser görüntüler ve bilgiler dolaşırken bir görüntü de LG Türkiye’nin resmi Facebook sayfasında yerini aldı. Aşağıda da görebileceğiniz görsel, LG G4’ün arka tarafına dair az da olsa bilgiler veriyor. LG’nin son yıllarda üst seviye modellerinde yer verdiği sihirli tuşlar, daha stilize edilmiş olarak geliyor. Kamera, led flash ışığı ve lazer otofokus özelliği de aynen yerini almış. F1.8 açıklık oranı da yine görselde belirtilmiş.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ