1 Ayda 8 Kilo vermek

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz 1 ayda 8 kilo vermek cümlesini uygulamak ve kısa sürede 8 kilo vermek isteyenlerdenseniz bu yazımızı takip edin. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var ki, kilo vermek zor bir iş ve kilo verme şeklinize göre tekrar alma olasılığınız olduğu kadar, sağlıksız kilo vermenin ilerleyen zamanlarda başınızı dert olabileceğini unutmayın. Uzman hekimler ve diyetisyenler tarafından tavsiye edilen kilo verme şekli yavaş ve sağlıklı şekilde kilo vermektir.

Yaz aylarının gelmesiyle kışın alınan kiloları vermek isteyen ve hızlı bir şekilde kilo vererek bikini, mayo vb. giyebilmek isteyen kişi sayısı oldukça fazla. 1 ayda 8 kilo verebilir miyim? Diye soruyorsanız. Tabi ki verebilirsiniz. Aslında bunun için diyet programlarına vs. ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken az uyumak, bol su içmek, spor yapmak ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmektir. Bu şekilde 1 ayda 8 kilo verebilirsiniz ve bu en sağlıklı bu şekilde olabilir. Şunu unutmayın ki yemeden yada ilaçlarla verilen kilo sağlıksız ve diyet bırakıldığında tekrar alınacak kilolardan ibarettir. Daha önce saydığımı 4 maddeyi tek tek açıklayalım.

Az Uyuyun
İnsanoğlu en çok uyduğunda kilo alır. Gününün 9-12 saatini uyuyarak geçiren bir kişi zayıflayamacağı gibi şişmanlama olasılığıda yüksektir. Özellikle saat 19:00 dan sonra yemek yememeniz gerekir. Mümkünse erken yatıp erken kalkmalı ve 7-8 saatten fazla uyumamalısınız. Sabah erken kalktığınızda mideniz kendiliğinden çalışmaya başlayacaktır.

Spor Yapın
Oturduğunuz yerden kilo veremezsiniz. Vücudun yağlarını eritmesi için ona destek olmalısınız. Ayrıca sporla verilen kilolar en sağlıklı ve doğal olarak verilen kilolardır. Tüm gününü oturarak geçiren bir kişi kilo vermekten çok kilo alacaktır. Bu yüzden spor kilo vermek için mutlaka gereklidir. Sabah, Öğle, Akşam olmak üzere en az 3 kez ve yine en az 30 dakikalık periyotlardan oluşan düzenli günlük spor yapılmalıdır.

Bol bol su için
Herşeyi yapıp su içmemek olmaz. Kilo vermek için bol miktarda su içmeniz gerekmektedir. Günde 3 litreye yakın su tüketimi kilo vermenizin yanında sağlık açısındanda yararlı olacaktır. Katı yiyeceklerin çabuk yanması, yağların dışarı terle birlikte kolay atılması için gerekli su tüketiminede önem verilmelidir.

Kilo aldırmayan yiyecekler Tüketin
Yukarıdaki 3 maddeyi uygulaya biri yediği yağlı, tuzlu, şekerli, un, nişasta vb. içeren yiyeceklerden vazgeçmemesi halinde kilo almaya devam edeceğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden yemek yeme şeklimizi değiştirmeliyiz. Öncelikle sebzede içeren güzel bir sabah kahvaltısı yapın. Bu ilerleyen saatlerde daha az acıkmanızı sağlayacağı gibi sabah yenilen yiyecekler eritmek daha kolay olacaktır. Bu yüzden alacağınız vitaminleri sabah alabilirsiniz. Öğle ve Akşam yine sebze ağırlıklı beslenin ve özellikle akşamları olabildiğinde az yemeye çalışın. Akşam saat 7-8 den sonra yemek yemeyin. Acıkırsanız sıvı tüketerek açlığınız bastırmaya çalışın. Kısacası kalorisi düşük vücut için gerekli enerjiyi sağlayabilecek hafif yiyecekler tüketmelisiniz. Bu sayede sağlıklı bir şekilde 1 ayda 8 kilo verebilir ve istediğiniz formu yakalayabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantılar