14 Şubat Sevgililer Günü Google Animasyonu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

14 Şubat sevgililer gününü unutmayan Google güzel bir Doodle ile günün anlamını anlattı. Google zaman zaman hazırladığı Doodle animasyonlarıyla adından söz ettirirken bu kez hazırladığı Doodle gözlerden kaçmadı. 14 Şubat sevgililer gününde tüm sevgililere güzel bir armağan sunan Google animasyonunu ise şu anda Google anasayfasından izleyebilirsiniz.
Dünyanın dört bir yanında kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü, bu yıl da Google’ın gözünden kaçmadı. Özel bir doodle hazırlayan dünyanın en geniş kapsamlı arama motoru ülkelere özel 14 Şubat doodle’ları yaptı.
14-subat-doodle-animasyonu

Google 14 Şubat Sevgililer Gününü Unutmadı

Hemen her ülkede kutlanan 14 Şubat Sevgililer günü, çiftlerin birbirine hediye aldığı, aşklarını karşılıklı olarak sunduğu özel bir gün olarak dünya literatüründe yer alıyor. Peki 14 Şubat Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı? Bu özel günün temeli tam olarak bir yere oturtulamasa da kökeni Roma İmparatorluğu’na dayandığı söylenmektedir.
Roma Katolik Kilisesi’nin inançlarının temel olarak gösterildiği bu özel gün Roma döneminde rahip olan Valentine isimli bir adama adanmıştır.
Diğer dillere St. Valentine’s Day olarak giren Sevgililer Günü’nde, geçtiğimiz yıl bir milyar kişinin kutladığı tahmin ediliyor.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ