2017 Yılı için Bakanlık Fındık Alımı Yapacak

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Fındık fiyatlarından muzdarip olan üretici için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık fiyatları konusunda tek elden fiyatlama yapıldığını ve bu durumun üreticileri mağdur ettiğini açıklayarak, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) içerisinde yer alarak fındık alımını yapacaklarını.” dile getirdi.
Bakan Çelik, Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi’ndeki ziyaretlerinden hemen sonra AA muhabirinin fındık üreticileriyle ilgili sorularına cevap verdi.
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ALIM BAŞLIYOR
Fındık fiyatlarıyla ilgili maalesef tekelci bir mantığın üreticileri mağdur ettiğini dile getiren Çelik, şunları kaydetti:
“Bundan dolayı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak TMO bünyesinde önümüzdeki hafta fındık alımını gerçekleştireceğimizi buradan ifade ediyorum. Üreticinin alın teriyle, üreticinin emeğiyle uğraşanlara bu anlamda gerekli cevabı vermiş olacağız. Fındığın hak ettiği değeri alacağı şekilde, üreticimizi memnun kılacak şekilde piyasada olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Üreticilerimiz rahat olsunlar. Hükümetimiz, devletimiz her konuda olduğu gibi fındık konusunda da üreticimizin yanındadır.”

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ