Hakkari'de Küp Bulundu, Hafriyat Çalışması Durdu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Harfiyat çalışması sırasında büyük bir küp bulunan Hakkari’nin Bulak Mahallesi’nde define heyecanı yaşandı. Çıkarılma çalışması sırasında kırılan küpün içi boş çıktı. Bu çalışmalar sırasında define heyecanı yaşayan mahalleli bölgede çok sayıda define olduğunu iddia etti.
Olay, Bulak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hafriyat kaldırma çalışması esnasında büyük bir küp bulundu. Durumun güvenlik güçlerine ve ilgili kuruma bildirmesi üzerine polis hafriyat alanında güvenlik önlemleri aldı. Belediyeye ait bir iş makinesi görevlilerin himayesinde küpün etrafını açmaya başlarken, heyecanlı anlar yaşandı. Küpün kaldırılması esnasında ise küpün yan tarafında kırılma meydana geldi. Görevliler tarafından bir çuvala alınan küp tutanak karşılığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

“HAKKARİ BÖLGESİNDE ÇOK SAYIDA DEFİNE VAR”
Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri ise küpün boş olduğunu belirterek hangi döneme ait olduğunun gönderecekleri Van Müzesi’nde yapılacak araştırma sonucunda ortaya çıkacağını belirtti. Define bulundu heyecanı yaşayan vatandaşlar ise Hakkari bölgesinde birçok noktada define bulunduğunu iddia etti.
Hakkari’de define heyecanı! Küp bulundu

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ