Rusya Savaşı Başlar Başlamaz Altın Fırladı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri harekat altın ve döviz fiyatlarını artırdı, Kapalıçarşı’da hareketlilik yaşandı. Altın fiyatlarındaki yükselişi fırsat bilen vatandaş, yatırım için Kapalıçarşı’ya akın etti.

Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinin ardından altın ve döviz fiyatların artış yaşanmaya başladı. Gram altın 900 lira seviyesini aştı. Birikimi olanlar, güvenli liman olarak görülen altına yatırım yapmaya başladı. Kapalıçarşı esnafı da vatandaşların yatırım için altını seçtiğini belirtti. Çarşıda bulunan ‘ayaklı borsada’ da hareketlilik yaşandığı görüldü.

“DOLARDA 14.5 LİRA KIRILMAZSA GERİ ÇEKİLME YAŞANACAKTIR”

Kapalıçarşı esnafı Reşat Yılmaz, “Gerçekten altının yıldızı parladı, altının onsu 1950 sevilerinde işlem görüyor. Dolar kurundaki toparlanma da altının yıldızını parlattı. Vatandaş da gerçekten sabah itibariyle gram altına talep yönünde. Birikimi olan altına yöneliyor. Bence altına yatırım yapanlarda doğru karar almış oluyor. Dolarda da 14 lira seviyesi psikolojik seviyeydi, bu seviye kırıldı, 14.5 lira seviyesi kırılmazsa dolarda bir geri çekilme yaşanacaktır” dedi.

VATANDAŞ YATIRIM İÇİN ALTINI TERCİH ETTİ

Kapalıçarşı’ya gelen Sayit Okurgan, “Savaş olduğu için ne olacağı belli olmuyor, o yüzden Türk paramız vardı altına yatırdık” diye konuştu.

Başka bir kişi ise, “Altına yatıralım, ne yapalım, başka yapacak bir şey var mı?” şeklinde konuştu.

Altın alan Dilek Erol ise “Altına yatırdım, bir iki kuruşumuz var, değer kazansın diye altına yatırım yapmak istiyorum” diye konuştu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ