Uludağ’da Oteller Doldu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Kış turizminin önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da yılbaşı öncesi yoğunluk yaşanıyor. Kişi başı konaklama ücretinin 3 bin 500 liraya kadar çıktığı bazı oteller, boş oda olmadığı için müşteri kabul etmiyor.

Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan 17 otel, tesis ve 5 bin yatak kapasitesine sahip Uludağ’da sezon, 17 Aralık’ta açıldı. Kar yağışının bu yıl beklenenden erken başlaması nedeniyle çok sayıda yerli ve yabancı turistin akın ettiği Uludağ, yılbaşını kar altında karşılamak isteyenlerin tercihi oldu.

PANDEMİ ÖNLEMLERİ DENETLENECEK

Otellerin tam kapasite doluluk oranıyla yılbaşına hazırlandığı zirvede, güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkartıldı. Jandarma Komutanlığı ekipleri, yılbaşında oteller bölgesindeki denetimlerini aralıksız sürdürecek. Oteller ve eğlence mekanlarındaki pandemi önlemleri denetlenecek.

YILBAŞI EĞLENCELERİ 24.00’TE SONA ERECEK

Oteller pandemi sürecine özel, yeni yıl paket programları hazırladı. Pandemi tedbirleri kapsamında restoran ve oturma alanlarının düzenlemeleri gerçekleştirildi. Otellerde yılbaşı eğlenceleri saat 24.00’a kadar sürecek ve pandemi tedbirlerine uyulacak. Uludağ’da birçok otel, tam kapasiteye ulaştığı için satışları kapattı.

“BU SENE, GEÇEN YILA GÖRE DAHA HAREKETLİ”

Otel işletmecisi Murat Pınarcı, kar yağışının erken başlamasıyla birlikte bu sezon Uludağ’a ilginin yeniden arttığını belirtti. Pınarcı, “Bu sene yağış gayet güzel gidiyor. Pistler gayet iyi. 1 ve 2 Ocak’ta yoğun bir kar yağışı gelecek. Yeni yıla da karlı gireceğiz. Tamamen dolduk, satışı kapattık. Yerli turistte ağırlık var. Onun yanı sıra Rusya, Azerbaycan ve yılbaşı periyodu için Orta Doğu’dan misafirlerimiz var. Bu sene, geçen yıla göre daha hareketli. Geçen sene pandemi kuralları çerçevesinde alışık olmadığımız bir düzendeydi. Pandemi kuralları yine geçerli olmak koşuluyla eğlencemiz var. Yılbaşı eğlencesi akşam saat 20.00’de başlayıp, gece 24.00’te bitecek. Pandemi önlemlerimizi almış durumdayız” diye konuştu.

POPÜLER HABERLER
GÜZELLER GALERİSİ